EUHL – Začína sa Európska univerzitná hokejová liga

November je pre mladých študujúcich hokejistov naročný, pretože sa spúšťa veľký medzinárodný projekt, a to Európska univerzitná hokejová liga (EUHL).

Začiatkom mesiaca (6. novembra) sa odohrá úplne prvý duel v EUHL a to zápas medzi City University of Seattle (Slovenská republika) a Univerzitou Tomáša Baťu (Česká republika). Mecenáš prvého ročníka je Ľubomír Sekeráš. “Tento projekt riešime už druhý rok. Dostali sme to do takej polohy, že už v stredu sa to všetko začne,” povedal hokejista Ľubomír Sekeráš pre agentúru TASR a dodal: “My zabezpečujeme všetko počas hracích dní, či už zápasy alebo dopravu. Univerzity si budú hradiť tréningy.” Českú republiku bude zastupovať Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne a hlavné české mesto zastúpi Univerzita Karlova v Prahe. Slovenskú republiku budú okrem trenčianskej City University of Seattle (CityU Gladiators Trenčín) zastupovať aj bratislavská Slovenská technická univerzita (STU Engineers) a bratislavská Paneurópska vysoká škola (Paneuropa Kings Bratislava).

CityU Gladiators Trenčín

CityU Gladiators Trenčín

Paneuropa Kings Bratislava

Paneuropa Kings Bratislava

Univeritou Tomáša Baťu

Univerzita Tomáša Baťu

Pôvodne mala na štadióne nastúpiť Univezita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF Nitra), ale na poslednú chvíľu zo súťaže odstúpila. V Bratislave sa premiérový zápas v tejto súťaži mal uskutočniť 11. novembra a rozdať si to mali STU Engineers, proti UKF Nitra. Ale momentálne sa hovorí o dvoch variantách, a to buď sa zápas úplne zruší alebo UKF Nitru nahradí iný tím z ligy. O konaní alebo nekonaní zápasu, vás budeme samozrejme informovať. “Hráči budú fungovať na amatérskej báze, čo je podstata celého projektu. V minulosti hokejisti po skončení stredoškolského štúdia dosť často nemali príležitosť pokračovať medzi seniormi, takto dostanú možnosť predĺžiť si kariéru minimálne o niekoľko rokov. Je možné, že počas tohto obdobia niektorý z hokejistov výkonnostne výrazne poskočí a presadí sa v súťaži dospelých. Bonusom bude to, že získa vysokoškolské vzdelanie,” povedal predseda EUHA Jaroslav Straka, pre agentúru TASR.

Pôsobenie v EUHL je pre vysokoškolských študentov veľká príležitosť, aby sa prejavili. “Univerzitná súťaž po dlhom čase spojí slovenský a český hokej. Už teraz evidujeme záujem z Viedne, Grazu či anglického Oxfordu. Kontakty prebehli už aj so školami v Trnave, Martine, Košiciach či Ostrave. Bratislava má potenciál na niekoľko ďalších tímov, rovnako aj Praha. Už v tejto sezóne je naplánovaný duel v zámorí, všetko je v štádiu rokovania,” dodal J. Straka pre agentúru TASR. Celá redakcia praje chlapcom veľa hokejového šťastia.

/case.v/

Zdroj: TASR

Slovensko, Šport